Sef Departament, Receptie Marfa, Asistent Vanzari

SOLVE PERFORM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Respectarea procedurilor de organizare si tehnicilor de vanzare stabilite de firma
- Consilierea clientilor pentru produsele firmei
- Respectarea procedurilor legale de gestionare a fondului de marfa
- Observarea concurentei si a pietei
- Participarea la implementarea profilului de preturi specifice
- Lansarea de comenzi catre departamentul Logistica / Aprovizionare
- Participarea la inventare
- Prezentarea gamei de produse catre clienti
- Planificarea sarcinilor de lucru si a activitatilor pe departament si pe zona de magazin pentru care este responabil(a)
- Integrarea si instruirea noilor angajati in cadrul departamentului
- Organizarea departamentului si zonei de vanzare astfel incit sa transforme vizitatorii in cumparatori

CERINTE

- Studii medii, obligatoriu bacalaureat
- Vechime minimum 3 ani in activitatea de comert
- Abilitati de organizare
- Cunostinte privind utilizarea caselor de marcat
- Simt estetic dezvoltat
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Persoana sociabila si optimista, capabila sa stimuleze vanzarile si sa prezinte cu prestanta produsele angajatorului
- Orientare catre client

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare de personal.
Directii de specializare: personal educational si personal retail non-food.