SEF DEPARTAMENT LICITATII – lucrari de constructii / infrastructura

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza si urmareste oportunitati de licitatii publice
- Monitorizeaza statusul licitatiilor publice in derulare (clarificari, contestatii, amanari, anulari, etc.);
- Studiaza documentatii de atribuire;
- Solicita autoritatii contractante clarificari;
- Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de calificare sau eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
- Intocmeste acoduri de colaborare si urmareste semnarea acestora de catre parti;
- Elaboreaza documentele de calificare sau eligibilitate si urmareste oferta pana la momentul adjudecarii sau respingerii;
- Colaboreaza cu toate departamentele pentru a introduce in oferta toate documentele necesare;
- Se ocupa de identificarea expertilor solicitati in cadrul documentatilor de atribuire si pregateste documentele necesare dovedirii indeplinirii tuturor cerintelor;
- Identifica si tine legatura cu expertii externi pentru participarea la procedurile de licitatie;
- Participa la sedinte de status pentru procedurile pentru care este responsabil;
- Participa la sedinte de deschidere a ofertelor;
- Raspunde la solicitari de clarificari din partea comisiilor de evaluare;
- Actualizeaza baza de date de licitatii;
- Urmareste continuu modificarile in legislatia privind achizitiile publice.

CERINTE

- Experienta in licitatii publice electronice de minim 2 ani
- Experienta de lucru minim 2 ani in elaborarea de documentatii de calificare sau eligibilitate pentru participarea la proceduri de licitatii;
- Persoana organizata si atenta la detalii;
- Persoana responsabila, orientata spre rezultat, capabila sa lucreze in conditii de stres (termene limita)
- Studii superioare in inginerie, de preferat inginer constructor.

Va rog trimiteti CV-urile la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/