Sef de zona mag. ALDO

SC Otter Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentine permanent legatura cu furnizorul extern;
Coordoneaza activitatea de vanzare in zona alocata;
Raspunde de realizarea planului de vanzari;
Realizeaza comenzile de marfa; monitorizeaza modul in care se realizeaza livrarile de marfa;
Urmareste permanent activitatea concurentei;
Intocmeste si prezinta rapoarte cu propuneri privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari, de promovare a produselor/servicii noi, in functie de cerintele pietei;
Asigura aplicarea regulilor de visual in magazinele alocate;
Urmareste zilnic activitatea angajatilor si a magazinelor, asigurandu-se de aplicarea corecta a procedurilor operationale;
Coordoneaza zona pe care o are in subordine ca pe un centru de profit.

CERINTE

Experienta in vanzari minim 3 ani (intr-un post similar reprezinta un avantaj);
Studii superioare;
Cunoasterea limbii engleze nivel avansat;
Utilizare PC nivel avansat (programul Excel foarte bine);
Competenta in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
Corectitudine si loialitate fata de firma;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Diplomatie, constanta in atitudini, flexibilitate;
Preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Vanzare si distributie incaltaminte si accesorii.