Sef birou proiectare HVAC

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti si se subordoneaza Directorului de Departament.
Sector de activitate: tertiar si industrie

In cadrul unei echipe, veti prelua controlul conceptiei si planurilor, avand toata autonomia necesara.
Veti asigura coordonarea echipelor de proiect cu cele de executie prin:
- Identificarea nevoilor clientului si definirea solutiilor tehnice
- Lucrari de conceptie si proiectare, incluzand definirea instalatiilor HVAC complexe
- Stabilirea de planuri si scheme cu ajutorul ACAD (2D)
- Redactarea documentatiei tehnice (specificatii, standarde, cereri de oferta, memorii)
- Supervizarea proiectarii
- Conlucrarea cu echipele din santier
- Eventuale interventii la punerea in functiune
- Elaborarea de bugete, planuri previzionate, coordonarea echipelor de proiect.
Va veti aduce aportul si sustinerea la redactarea ofertei comerciale.

CERINTE

Absolvent al facultatii de Constructii, sectia Instalatii
Minim 10 ani experienta in proiectare detalii de executie, in domeniul HVAC, sanitare, sprinklere,etc
Minim 3 ani experienta de management
Buna cunoastere a proiectelor de mari dimensiuni (mall-uri, centre comerciale, cladiri de birouri) dpdv al proiectarii
Buna cunoastere a MS Office si ACAD 2D
Stapaneste din punct de vedere tehnic urmatoarele domenii:
- sisteme de incalzire
- protectia la incendiu - sprinklere si hidranti
- sisteme de ventilatie si climatizare complexe
- instalatii sanitare - alimentare cu apa, evacuari ape uzate

Excelente cunostinte de limba Engleza si/sau Franceza
Buna cunoastere a normelor tehnice romanesti in domeniul HVAC.
Disponbilitate la deplasari
Spirit de echipa, initiativa, rigurozitate, seriozitate

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, expunere internationala, pachet salarial atractiv, bonuri de masa, asigurare privata.

CV-uri aplicabile: Engleza sau Franceza

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale