SEF BIROU FINANCIAR

TBI CREDIT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza si organizeaza activitatea personalului din departamentul financiar
- Elaboreaza cash-flow lunar si monitorizeaza situatia zilnica a disponibilitatilor banesti
- Verifica zilnic monetarul (casa)
- Tine evidenta creditelor bancare / nebancare si se ocupa de notificarile catre BNR
- Actualizeaza situatia finantarilor / scadentarelor
- Organizeaza tragerile de la banci si pregateste documentatia necesara
- Mentine relatia cu bancile pentru optimizarea transferului electronic de date intre banci si societate (multicash/ internet banking), precum si pentru preluarea automata a extraselor in sistemul informatic
- Mentine relatia cu birourile contabilitate si control financiar, precum si cu celelalte departamente, pentru optimizarea lucrarilor si a situatiilor financiare

CERINTE

- Studii superioare (licenta in contabilitate, de preferat ASE)
- Experienta in contabilitate
- Experienta in supervizarea unei echipe
- Experienta in domeniul bancar constituie un avantaj
- Operare calculator (MS Office, Excel foarte bine)
- Cunostinte de limba engleza
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa, bun leader
- Capacitate de analiza si organizare

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala.
- Pachet salarial atractiv

TBI Credit IFN SA este o companie financiara multinationala care face parte din grupul olandez TBIH Financial Services si este activa in acordarea de credite de consum.