Sef Birou Emitere Directia Carduri - Centrala Bucuresti Romexterra Bank

ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Romexterra Bank organizeaza concurs (interviu) pentru ocuparea postului de Sef Birou Emitere - Directia Carduri, Centrala Bucuresti.

CERINTE

Conditii de participare:
- Studii superioare
- Minim 2 ani experienta in activitatea cu carduri (bancare sau ne-bancare)
- Experienta in relatiile cu organizatii internationale de plata (MasterCard, VISA)
- Cunoasterea reglementarilor BNR si a legislatiei in domeniu
- Cunostinte bune privind operatiunile/tranzactiile cu carduri bancare
- Gandire logica si analitica
- Meticulozitate si perseverenta
- Atentie la detalii
- Asumarea raspunderii
- Bune abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa
- Orientare catre client
- Spirit de initiativa
- O buna abilitate in intelegerea documentatiilor in limba engleza

Avantaje :
- Cursuri de specialitate pe diferite produse bancare
- Abilitati de vanzare
- Proactivitate

Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.