Sef Birou Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Coordoneaza echipa de contabili
-Verifica activitatea acestora:
- inregistrarea in timp real a documentelor primare (avize, procese verbale de constatatre de diferente);
- se introduce in calculator NIR-ul in gestiunea de stocuri, conform receptiei efectuate de catre gestionar pentru marfurile sosite de la fabrici;
- diferentele constatate intre aviz si receptie trebuie mentionate intr-un proces –verbal de receptie si transmise urgent catre contabilul de la fabrica pentru a regla diferentele ;
- se avizeaza catre tara marfa necesara fiecarui punct de lucru pe baza de comenzi ;
- diferentele aparute intre avizele si marfa trimisa in tara se vor opera pe baza proceselor verbale trimise de catre punctele de lucru semnate de catre persoanele care au asistat la receptie (sofer, gestionar, contabil) ;
- dupa introducerea proceselor verbale, se asigura telefonic ca si contabilii din punctele de lucru au inregistrat diferentele ( corespondenta dintre cantitatile iesite din depozitul Militari si intrate in depozitul punctului de lucru)
- operarea retururilor din tara;
- verifica periodic pe baza avizelor de retur stocul din depozit cu stocul faptic prin efectuarea de inventare inopinate, iar in caz de neconcordanta cu fapticul, contabilul trebuie sa verifice corectitudinea introducerii in sistemul informatic a documentelor primare pentru a constata daca exista diferente in gestiune;
- pune oricand la dispozitia gestionarului fisele produselor
- tine evidenta degradatelor si urm¿reste protocolul acordat clientilor si incadrarea in plafonul lunar stabilit pe punctul de lucru;
- mentine legatura cu departamentul de contabilitate de la sediu

CERINTE

-experienta in domeniu 5-10 ani
-studii medii/superioare
-personalitate puternica
-persoana atenta la detalii si cu abilitati de coordonare
-rigurozitate
-de preferat, domiciu in sectorul 6 sau in comunele invecinate

BENEFICII OFERITE

-transport asigurat
-salariu atractiv
-dezvoltare profesionala intr-o companie in plina ascensiune