Secretara / Asistent Manager

SCA Pangratie si Asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suport administrativ colegilor si mentine relatia cu clientii firmei;
- Emite si inregisteaza facturi;
- Preluarea sau initierea apelurilor telefonice;
- Sortarea si inregistrarea corespondentei primite in registrul de intrari-iesiri si arhivarea documentele. Expedierea corespondentei la posta;
- Copierea si redactarea de documente;
- Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele zilnice;
- Verificarea situatiei litigiilor pe portalul Ministerului Justitiei;
- Efectuarea de diverse traduceri la nivel intern;
- Formatarea de documente, redactarea de procese verbale, opisare, etc

CERINTE

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;
- Persoana dinamica, organizata, eficienta;
- Bune abilitati de utilizare a computerului si pachetului Microsoft Office;
- Studiile juridice finalizate sau in curs, sunt un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate civila de avocati