SECRETAR NOTARIAL

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Reprezintă biroul notarial in relaţia cu clienţii actuali şi potenţiali.
• Asigură coordonarea și buna desfășurare a intregii activități administrative din cadrul biroului..
• Organizează și arhivează documentele biroului notarial.
• Verifică şi comunică notarului public eventualele erori apărute n documentele emise către clienţi.
• Intocmește și verifică dosarele clienților conform cerințelor formulate de către notarul public.
• Asigură și intreține relația biroului notarial cu cartea funciară, delegatul notarial al biroului, băncile și departamentul contabil al biroului notarial, intocmind documentația necesară.

CERINTE

• Experienta profesionala minim un an in domeniul notarial.
• Studii superioare (de preferat absolvent/ă a facultății de drept).
• Excelente abilități de comunicare și relaționare interumană, aspect fizic plăcut.
• Capacitate de a lucra in condiții de stres.
• Orientare către client și amabilitate.
• Seriozitate la locul de muncă.
• Implicare in tot ceea ce face, proactivitate.
• Cunoștințe bune de operare MS Office (Word, Excel, Outlook).
• Nivel conversational limba engleză.

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix atractiv.
• Un mediu de lucru competitiv cu posibilitatea de a invăța foarte mult din practica notarială.
• Birou modern echipat, situat intr-o zona centrala.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.