Secretar administrativ

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea pozitiei

Secretar Administrativ - raportare Directorului General al organizatiei si ocazional/pe proiectele specifice Consiliului Director.
Cu oportunitatea dezvoltarii unei cariere.

Responsabilitati principale:
- Sa ofere sprijin pentru aplicarea cu succes a strategiilor organizatiei;
- Sa organizeze intalnirile interne & externe ale organizatiei;
- Sa ofere sprijin in activitatile de comunicare ale organizatiei;
- Sa elaboreze drafturile pentru materialele de comunicare ale organizatiei (de ex. informari lunare si trimestriale s.a) si layout;
- Asigurarea si verificarea actualizarii website-ului organizatiei, etc;
- Gestionarea Biroului;
- Monitorizarea reglementarilor legislative relevante (in baze de date la nivel national, international etc);
- Actualizarea bazei de date a organizatiei cu privire la actele legslative relevante;
- Sa asigure traducerea engleza – romana – engleza a materialelor solicitate;
- Emiterea facturilor pentru cotizatii, pastrarea evidentei platii acestora;
- Asigurarea raportarii financiare la contabilitate (inregistrarea cheltuielilor, situatia lunara a registrului de casa);
- Efectuarea platilor necesare pentru organizatie;

CERINTE

Abilitati si competente:
- excelenta cunoastere a limbii engleze;
- utilizarea in mod curent a pachetului Microsoft Office inclusiv software de baza pentru grafica;
- flexibilitatea in adaptarea programului de lucru si intelegerea prioritatilor;
- organizarea programului propriu pentru a indeplini sarcinile de lucru;
Studiile in domeniul chimiei, relatiilor publice reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Transport, tichete de masa