Sales Reprezentative

Sc Preferred Royal Info Srl

16-07-2014 | EXPIRA LA 18-07-2014

Job expirat

RESPONSABILITATI

� administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini;
� prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
� urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
� participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
� participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
� asista directorul comercial la intalniri si negocieri;
� urmareste derularea si finalizarea contractelor.


CERINTE

� studii medii sau superioare,
� experienta de minim 1 an intr-un post similar din vanzari(constituie un avantaj),
� capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie,
� personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta,
� cunostinte medii de limba engleza,
� cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet),
� permis de conducere categoria B(constituie un avantaj)


BENEFICII OFERITE

In calitate de Sales Reprezentative te vei bucura de o serie de beneficii, precum:
 un cadru excelent pentru dezvoltarea carierei tale profesionale alaturi de cei mai performanti specialisti in oferirea de solutii de vanzare;
 o atmosfera de lucru antrenanta, intr-o echipa tanara si dinamica dornica de performanta;
 training-uri si teambuilding-uri;
 logistica necesara pentru efectuarea acestor activitati in conditii optime;
 o remuneraţie motivanta.


DESCRIEREA FIRMEI

Companie care activeaza in domeniul intermedierilor financiare