SALES REPRESENTATIVE- MATERIALE DE CONSTRUCTII

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza planul de vânzari si venituri pentru portofoliul de clienti alocat.
Realizeaza saptamanal prognoza rezultatelor de venituri si vânzari.
Înregistreaza si actualizeaza zilnic informatiile privind oportunitatile de vanzare în APIS CRM, conform standardelor de completare a informatiilor distribuite intern.
Ofera asistenta si asigura consultanta clientilor din portofoliu.

Prezinta si promoveaza produsele si serviciile furnizate de companie clientilor din portofoliu.
Dezvolta relatii de afaceri puternice cu clientii din portofoliu, care sa contribuie la furnizarea unor informatii importante pentru planificarea strategiilor privind produsele si pachetele de servicii si pentru fundamentarea tarifelor acestora.
Întocmeste si actualizeazs fisele de clienti conform modelelor prestabilite si în termenele comunicate de seful ierarhic superior.
Prospecteaza permanent piata pentru identificarea de noi clienti si pentru cresterea cotei de piata a brandului si a produselor companiei.
Monitorizeaza competitia si evolutia pietei în domeniul învelitorilor metalice pentru a identifica si comunica intern aspectele care necesita îmbunatatire.
Creeaza si mentine o imagine favorabila companiei în fata clientilor.
Transmite lead-uri de vanzari, generate la clienti din alte portofolii, catre titularul portofoliului respectiv si ajuta la conversia lor în contracte semnate.
Pregateste informatiile necesare revizuirii performantei si sustine o prezentare – cu frecventa de minim o data pe luna cu scopul revizuirii obiectivelor la zi si a planurilor pe perioada urmatoare.
Intocmeste în termen rapoartele cerute de superiori.
Informeaza sefii ierarhici superiori despre orice problema aparuta.
Respecta Contractul Colectiv de Munca, Regulamentul Intern al companiei, Codul de Conduita, normele de protectie a muncii si PSI, procedurile si instructiunile de lucru.
Raspunde de mentinerea starii tehnice, estetice si de integritatea tuturor obiectelor din dotare: laptop, telefon etc.
Este responsabil de exploatarea masinii din dotare în bune conditii, se informeaza permanent si respecta Codul Rutier în vigoare, Politica Interna de Masini .
Pastreaza în bune conditii toate dotarile masinii: trusa medicala, extinctor, etc., precum si documentele masinii.
Atributiile de serviciu nu sunt limitative, ele putând fi completate ori de câte ori este necesar sau situatia o impune.
Pe parcursul desfasurarii activitatii, tinuta obligatorie este tip business.
Pe perioada concediilor sau a altor situatii care se ivesc, preda/preia reprezentantului de vânzari care / pe care îl înlocuieste activitatile în curs de derulare pentru client.

CERINTE

Studii medii- superioare; studiile comerciale în domeniul comercial/constructii constituie avantaj.
Experienta minim 2 ani în domeniul vânzarilor materialelor de constructii.
Disponibilitate de a calatori.
Permis de conducere categoria B (fara incidente). Beneficii Oferite:
Salariu fix. Bonusurile sunt calculate trimestrial.

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!