SALES REPRESENTATIVE

Magic Engineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Identificarea de noi clienti si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti;
- Realizarea tintelor de cifra de afaceri stabilite de management, prin vanzarea de solutii SW Dassault Systemes (Catia, SmarTeam), MSCSoftware, ESIGroup, LifeMOD si Creaform catre organizatiile de proiectare, fabricatie si universitati, din teritoriul desemnat;
- Activitati de raportare specifice postului.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare tehnice, inclusiv masterat;
- Experienta de minim 2 ani intr-o organizatie de productie sau proiectare;
- Domiciliat in Bucuresti;
- Abilitati foarte bune de comunicare, comportament/atitudine profesionala, personalitate si atitudine pozitiva;
- Persoana stabila, pragmatica, orientata spre rezultate;
- Abilitati foarte bune de utilizare a calculatorului (Office integral)
- Sa cunoasca tehnici de vanzare;
- Experienta cu aplicatii CAD/CAM/CAE, Catia -avantaj;
- Limba engleza - nivel conversational;
- Abilitati de lucru in echipa, dar si independent, sa manifeste integritate si etica.
- Disponibilitate de deplasare in teritoriu 3-4 zile/saptamana

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu motivant, bonusuri functie de realizari, bonuri de masa;
- Office, autoturism, GPS, laptop, telefon mobil;
- Cursuri de specializare si dezvoltare continua, in tara si strainatate;
- Contact cu solutii de varf HW si SW dezvoltate de liderii mondiali in domeniu;

MAGIC ENGINEERING ofera solutii integrate pentru intregul ciclu de viata al unui produs din faza de conceptie si proiectare trecand prin validare virtuala pana la fabricatie.

Bazandu-se pe o echipa cu experienta tehnica bogata, acumulata prin promovarea de solutii de proiectare asistata incepand cu 1993, promovam pe piata romaneasca:
- Solutii CAD dezvoltate de Dassault Systemes: CATIA, ENOVIA-SmarTEAM, etc. si scolarizari;
- Solutii FEA dezvoltate de MSC Software: Nastran, Patran, Adams, Marc, Dytran, etc. si scolarizari;
- Solutii de simulare produs si proces industrial dezvoltate de ESI Group: PAM-Stamp, PAM-Crash, ProCAST, etc. si scolarizari;
-Solutii de simulare humanoizi, dezvoltate de LifeMOD;
-Solutii de scanare dezvoltate de Creaform.