Sales/Purchasing Manager- domeniul ambalajelor

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal are experienta relevanta in vanzare/achizitii si contacte in domeniul ambalajelor (carton, plastic etc). Este un bun cunoscator al pietei de profil si un excelent negociator.
participă activ la contractarea clienților si furnizorilor de profil si la negocierile cu acestia;
îndrumă, motivează și controlează activitatea echipei;
elaborează și prezintă periodic rapoartele solicitate de superiori;
participă la elaborarea business planului pe divizia de ambalaje;
face cercetări de piața și monitorizează concurența.

CERINTE

studii superioare finalizate;
experientă relevantă în vanzare/achizitii B2B;
constituie un plus experienta de lucru intr-un business similar-achizitii/vanzare ambalaje din carton, plastic etc;
contacte active in domeniu producatorilor locali si internationali;
experiență manageriala minim 3 ani;
excelente abilități de comunicare, de negocierere;
limba engleză - nivel bun;
cunostinte PC - Microsoft Office;
tinuta impecabila, persoana organizată, ordonată, serioasă și responsabilă.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant si posibilitati de dezvoltare profesionala;
Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea unui business de comert international si pe teritoriul romanesc.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.