Sales & Product Manager

Railing Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cresterea vanzarilor si dezvoltarea la nivel national a companiei Railing Design prin promovarea produselor comercializate catre potentialii clienti: producatori de balustrade,sticlari, arhitecti, dezvoltatori ,constructori.

Transmiterea ofertelor actualizate catre clientii alocati si nealocati
Oferirea catre client a unor servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu i acestuia cele mai bune solutii
Dezvoltarea de noi cerinte din partea beneficiarului, identificarea de noi produse ce pot fi comercializate
Preluarea comenzilor primite de la clienti
Introducerea in sistem a fiecarei comenzi si operarea / procesarea corespunzatoare acesteia (completarea comenzii, alocarea marfii, livrarea)
Urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare incasarii la timp
Mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste produsele livrate pentru obtinerea unui feed back permanent
Identificarea si Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii
Mentinerea la zi a "fisei clientului" informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le distribuie compania
Participarea la cursuri si traininguri interne / externe
Participarea la targuri, expozitii, evenimente specifice domeniului
Realizeaza intreaga activitate de marketing din punct de vedere operational
Mentine si realizeaza corespondenta comerciala- scrisori, oferte, promotii, cataloage, communicate de presa
Urmareste activitatea comerciala a firmei si realizeaza rapoartele necesare
Mentine la zi baza de date de clienti
Populeaza, Mentine active si actuale mediile de comunicare web ale companiei- website, facebook etc, publicand in mod curent noutati si continut interesant.
Sustine prezentarile de vanzari prin crearea documentatiei si materialelor necesare
Se asigura de implementarea procedurilor de marketing si comunicare
Se asigura ca intreaga documentatie este realizata la standard ridicate
Monitorizeaza mass media si comunicarea concurentilor directi, politica de vanzari a acestora
Efectueaza vizite la clienti sau santiere daca este necesar

CERINTE

Studii superioare finalizate preferabil in domeniul economic, inginerie, arhitectura
Persoana serioasa, organizata, cu bune abilitati de comunicare si negociere cu clientii
Bune abilitati de analiza si planificare a propriei activitati
Orientare tehnica
Cunostinte PC nivel vansat - Microsoft Office –Word, Excel, Outlook, Power Point; facebook si social media
Limba engleza nivel mediu-avansat
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de dezvoltare intr-o companie internationala
Serviciu stabil
Salariu fix+ bonus din vanzari
Telefon+Laptop Servici

Railing Design Srl este partener in Romania al firmei Q-railing Gmbh , furnizorul numarul 1 in Europa de sisteme arhitecturale de balustrade.Activitatea consta in comercializarea elementelor pentru balustrade din inox si sticla , catre montatori sau beneficiari finali.