Sales Manager TT

AXONAS FORUM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Promoveaza si vinde produsele companiei
Face vizite constante la clieni
Mentine relatiile cu clientii existenti si dezvolta relatiile comerciale cu acestia
Analizeaza si prospecteaza permanent piata
Dezvolta portofoliului de clienti si il mentine prin programe de fidelizare
Negocieaza contractele, termenele de plata, termenele de livrare, conform procedurilor interne ale firmei
Raporteaza activitatile conform preocedurilor interne ale firmei.
Cunoaste concurenta si o monitorizeaza constant
Intocmeste ofertele si le personalizeaza
Colaboreaza cu ceilalti membri de echipa (vanzari, livrare, suport vanzari)
Postul nu are alte persoane in subordine

CERINTE

Candidatul ideal

Atitudine pozitiva, integru, om de echipa, educat, comunicativ, bun negociator, libera initiativa, placerea de a lucra cu clientii,
Conceptie sanatoasa fata de munca si eficienta
Experienta in vanzari de minim 2 ani (experienta intr-un post similar constituie un avantaj)
Experienta si cunostinte in domeniul produselor FMCG
Cunostinte solide operare PC (word, excel, outlook)
Permis categoria B
Capacitate foarte buna de organizare a activitatilor
Respecta termenele limita si sarcinile asumate
Cunoasterea pietei FMCG
Gaseste rapid solutii la nevoile comunicate de client

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv compus din salariu fix si parte variabila, in functie de realizari
Autoturism de serviciu
Smartphone
Laptop

AXONAS FORUM SRL este o firma infiintata in 2010 ce are ca obiect de activitate comertul cu produse NON DOOD.

Marci distribuite Casablanca , Legend, Gapo, JIP, XL