Sales Manager - Software field

TOTALSOFT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creeaza si mentine relatiile comerciale vanzare si post-vanzare cu clientii produselor TS;
- Urmareste executia contractului cu clientii;
- Responsabil pentru indeplinirea propriului target de vanzari
- Genereaza noi comenzi la clienti si colecteaza comenzile emise de clienti, constituind astfel portofoliul de comenzi;
- Raspunde de solutionarea cererilor clientilor in timp util;
- Abordeaza clientii existenti, prezinta oferta firmei, negociaza conditii si incheie contracte comerciale post - implementare; raspunde de conditiile contractuale negociate;
- Raspunde de calitate informatiilor comunicate celorlaltor departamente;
- Raspunde de intocmirea corecta si la timp a contractelor de support tehnic si post garantie;
- Urmareste situatia incasarilor de la clienti si raspunde de reducerea timpului de incasare a sumelor datorate de clienti.

CERINTE

- Studii superioare - reprezinta avantaj cursurile specifice de vanzari;
- Experienta: minim 3 ani in vanzari (in domeniul IT Software/ Telecom).

CUNOSTINTE PROFESIONALE:
- cunoasterea tehnicilor de vanzare;
- cunostinte de analiza si gestiune a datelor;
- cunostinte economice minime;
- cunostinte de lucru cu Windows si MS-Office.

CALITATI SI APTITUDINI PROFESIONALE:
- excelente calitati de comunicare (scris si oral)
- orientare catre client si catre rezultat
- bune abilitati de negociere;
- lucru in conditii de stres;
- capacitate de sinteza;
- cunostinte de nivel mediu a limbii engleze;
- spirit de lucru in echipa;
- perseverenta;

TotalSoft a luat fiinta in anul 1994 la initiativa a 6 specialisti din domeniul IT ajungand astazi, la aproape 12 ani de la lansare, o companie - lider, matura, cu o echipa ce numara peste 200 de angajati cu o excelenta experienta.

Angajamentul si asumarea responsabilitatii de catre intrega echipa TotalSoft, precum si impunerea profesionalismului ca valoare de baza, au contribuit la ascensiunea accelerata a companiei pe piata. Numarul mare de clienti si fidelitatea acestora pe termen lung sunt rezultatul respectarii fara compromisuri a misiunii companiei si a muncii sustinute a intregii echipe.

Suntem cel mai important furnizor de solutii software pentru sectorul privat din Romania.
Principalele produse sunt destinate:
- gestionarii intregii activitati a unei organizatii (ERP),
- managementului resurselor umane si salarizarii,
- project managementului,
- managementului activitatii medicale si a activitatii de distributie in domeniul farmaceutic etc.

Suntem compania care a adus managementul de proiect in Romania prin sistemul Primavera si, tot noi, am dezvotat primului sistem de e-procuremment din Romania (www.e-licitatie.ro)

Daca esti un bun profesionist si vrei sa lucrezi in TotalSoft, unde spiritul de inovatie si competenta sunt valorile cele mai importante, APLICA ACUM!