Sales Manager ( SCADA / PLC )

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o renumita companie specializata in inginerie industriala, leoHR recruteaza :

SALES MANAGER (SCADA / PLC)
Locatie: Bucuresti

- Promovează și vinde produsele și serviciile companiei în vederea îndeplinirii planului de vânzări ;
- Vizitează regulat clienţii pentru întreţinerea de bune relaţii comerciale; identifică nevoile clientului; oferă consiliere și răspunsuri prompte la solicitările clienților ;
- Identifică permanent noi clienți și găsește oportunități de a prezenta serviciile și produsele companiei în vederea încheierii de contracte ;
- Acordă consultanță clienților privind caracteristicile produselor și condițiile de vânzare ;
- Analizează cererea de ofertă primită, generează şi participă la ședințele organizate pe parcursul pregătirii ofertelor și transmite oferta tehnică și comercială ;
- Negociază condițiile contractuale, întocmește și monitoriozează finalizarea contractelor ;
- Identifică şi rezolvă problemele apărute în derularea contractelor ;
- Monitorizează activitatea competiției și tendințele pieței în domeniu de activitate ;
- Întocmește rapoarte privind activitatea desfașurata ;
- Asigură completarea și menținerea la zi a bazei de date cu clienți și contracte a companiei ;
- Menține relația cu clientul pe toată durata derulării contractului (post-vânzare).

CERINTE

Cunostinte tehnice:

- Cunoștințe avansate in automatizari / SCADA / PLC ;
- Bun potential si interes in zona de vanzari ; experienta reprezinta un avantaj ;
- Limba engleza – nivel avansat ;
- Permis de conducere cat. B; disponibilitate pentru deplasari ;
- Cunoștințe avansate în Contract Management si generale de Project Management ;
- MS Office (Word, Excel, Microsoft Project, Visio, PowerPoint) – nivel avansat ;
- Studii superioare profil tehnic ; reprezinta avantaj absolventi Facultatea de Inginerie Electrică / Energetică sau absolventi Facultatea de Automatica si Calculatoare ;

Calitati, Abilitati:

- Orientare spre Client
- Inițiativă
- Orientare spre rezultate
- Rezistență la stres
- Perseverență
- Managementul Timpului
- Comunicare
- Negociere

BENEFICII OFERITE

- Nivel de salarizare motivant si mediu de lucru plăcut;
- Training intern de specialitate și cursuri periodice de perfecționare;
- Oportunități de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic în cadrul companiei.

Dacă această poziţie îţi prezintă interes, te rugăm, trimite CV-ul tău la office@leoHR.ro cu subiectul "Sales Manager (SCADA / PLC)".

Apreciem şi mulţumim tuturor aplicanţilor, însă doar candidaţii care îndeplinesc criteriile specificate în anunţ, vor fi contactaţi.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies