SALES MANAGER ( Domeniul Constructii drumuri si poduri )

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuare de studii de piata si ofertare
- Negocierea si incheierea contractelor
- Prospectarea si identificarea proiectelor prin anunturi publice, retea proprie de contacte sau prin reteaua deja existenta.
- Promovarea proiectelor companiei catre societati de inginerie sau clienti.
- Vizitarea contractantilor, designerilor si clientilor finali ai proiectelor din constructie.
- Gestionarea carnetului de comenzi.
- Studierea si raspunderea cererilor de oferte.
- Realizarea reportingului de marketing si de vanzari.
- Transmiterea contractelor incheiate catre managementul companiei.

CERINTE

Studii superioare in domeniul constructiilor, drumuri si poduri -iniginerie civila.
Experienta intre 5 si 8 ani in inginerie civila, structuri, design si executare proiecte.
Buna cunoastere a normelor de asigurare a calitatii
Bune abilitati de negociere.
Respectarea valorilor principale ale companiei : profiluri de "high technology", transparenta in relatiile de afaceri si reporting, autonomie in procesul decizional.
Cunostintele/experienta in pretensionare-precomprimare si joante-sisteme de prindere constituie un atu
Persoana organizata, dinamica, rezistenta la stres, foarte flexibila -in termeni de mobilitate
Permis de conducere B

BENEFICII OFERITE

In functie de nivelul de experienta si competente
Telefon mobil, masina de serviciu si laptop.
Training asigurat

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie pentru pozitii de middle si top management (www.piercemayrand.com)

Recrutam pentru clientul nostru, importanta companie internationala, specializata in domeniul constructiei, reparatiei si consolidarii de diverse lucrari.

Pentru a va inscrie in baza noastra de date, trimiteti-ne CV-ul dumneavoastra la adresa: contact@piercemayrand.com.