Sales Manager

Beck & Pollitzer

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie specializata in servicii de inginerie cauta in biroul din Bucuresti Sales Manager.
Compania noastra Beck & Pollitzer are o vechime de 150 de ani in intoria Industriei.
Profilul noastru sunt Fabricile, utilajele, linile de producție, instalari si relocare la cheie national si international ,mutare, transport, instalari si relocare, modificare si intretinere.
Locul de munca:
• Munca de birou : Bucuresti
• Munca de teren , deplasari : intalniri cu posibili clienti si efectuarea masuratorilor industriale in zonele industriale din Romania, desplasari nationale si internationale conform aranjamentului

CERINTE

Cautam:
• Persoana care are o experienta vasta in industrie , vanzari, cunoscator in stabilirea costurilor,care poate fi un membru eficace a echipei, care isi insuseste metodele de munca a companie si le dezvolta.
• O persoana comunicativa cu experienta in marketing
• Studii superioare dobandite in ingenerie sau economie
• Persoana pro-activa cu vederi multilaterale

Descrierea postului din punct de vedere technic:

• Pastrarea legaturi cu clienti actuali si potentiali prin telefon, email si personal.
• Stabilirea noilor proiecte pe teritoriul Romaniei
• Tinerea evidentei bazelor de date la zi, introducerea in evidenta a noilor date obtinute
• Cooperarea zilnica cu conducerea firmei din Ungaria si Romania
• Cautarea noilor instalari sau relocari in diverse fabrici, contactarea acestora
• Generarea ofertelor de preturi si prelucrarea ofertelor obtinute din partea inginerilor specialisti
• Pregătirea rapoartelor lunare de vânzări dîn limba engleză (informatii despre clientii existenti / noi, unde și când vor fii proiecte si cate propuneri recente a obtinut, etc.)
• Centralizarea cheltuielilor pentru contractele noi: Cazare, transport, aprovizionarea materialelor, inchirierea utilajelor, etc
• Managementul contractului din punct de vedere comercial, cost-eficacitate
• Indrumarea si conducerea tuturor responsabililor de proiect
• Gestionarea eficientă a proiectului, personal eficient, resurse și facilități.
• Tinerea la curent, informare zilnica a conducerii despre proiectele in desfasurare si contractele noi
• Dezvoltarea afacerilor (recrutare, infrastructura, prestari de servici)
• In caz de nevoie acordarea ajutorului in dezvoltarea diviziilor din Europa
• Asigura desfasurarea lucrarilor conform normelor stabilite de companie
• Asigura comunicarea interna si externa
• Pastreaza o comunicare continua cu Directorul General si departamentul de achizitii din Ungaria
• Cooperare in prelucrarea anuala a bugetului diviziei romanesti
• Respectarea Protectiei Muncii, Protectiei Mediul, managmentul calitatii si securitatii, si a altor reguli ale companiei in proiectele obtinute
• Respectarea legilor in vigoare –de impozitare- munca-sanatate- protectia muncii din tara si UE

Programul lunar de munca:

• 20% alocarea, planificarea si verificarea angajatilor
• 10% administratie ( raportare si informare)
• 20% cautarea noilor clienti si pastrarea legaturii cu clientii
• 20% pregatire si organizarea proiectelor
• 30% prelucrarea ofertelor cu inginerii si efectuare masuratorilor industriale prevazute in proiect
Cerinte:
• 4-5 ani experienta in B2B vanzari de servicii, dobanditi in domeniul industrial ( nu din productia de masa) constructie masini/utilaje, constructie technica, electrica sau automatizata , constructii de otel sau relocarea utilajelor
• Studii superioare dobandite in inginerie sau economie
• Abilitati excelente scris si oral a limbii engleze ( utilizare zilnica este necesara) si a limbii romane ca limba materna
• Abilitati excelente de comunicare si capacitatea de a conduce alte persoane
• Utilizarea la nivel profesional al calculatorului , cunostinte in Microsoft Excel (in programul Lotus/Notes va fi inaugurat de companie)
• Bun organizator, dedicat ,constiincios, motivat si rezistent la stres
• Ocazional ore suplimentare in timpul saptamanii sau la sfarsit de saptamana

BENEFICII OFERITE

Oferim ( Bonusuri, Beneficii)
• Salar fix, exceptional si bonusuri de performanta la sfârşitul anului
• Masina, laptop si telefon de serviciu
Aplicare CV:
• CV in limba engleza
• Lista de referinte, informatii despre proiectele realizate si rolul indeplinit in acestea
• job@beck-pollitzer.hu

Beck & Pollitzer are o vechime de 150 de ani in istoria Industriei. Profilul noastru sunt fabricile, utilajele, linile de producție, instalari si relocare la cheie national si international ,mutare, transport, instalari si relocare, modificare si intretinere.