Sales Manager

SC DANYS GROUP ORGANIZATION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• identificarea si analiza pietei potentiale si a pietei tinta;
• se implica activ in activitatea de vanzare - largirea portofoliului de clienti;;
• desfasurarea activitatii de vanzare (discutie preliminara, prezentare oferta/proiect, incheiere contract);
• gestioneaza incheierea contractelor si urmareste derularea acestora in relatia cu clientii existenti;
• facilitarea unui flux continuu de informatie intre Client si Companie;
• primeste cererea de la client, se consulta cu inginerul tehnic pentru a intocmi proiectul solicitat de client;
• intocmeste oferta financiara, iar impreuna cu proiectul le transmite clientului, asigurandu-se o buna comunicare cu acesta;
• raspunde de bugetul clientului si realizeaza situatiile financiare ale contului.

CERINTE

•experienta in vanzari de minim 2 ani
•experienta in vanzari rafturi pentru spatii comerciale si depozite prezinta avantaj;
•bune abilitati de comunicare si negociere;
•initiativa;
•adaptarea in situatii de criza si motivarea echipei;
•limba engleza nivel avansat;
•cunostinte avansate de operare PC;
•cunostinte de AutoCAD constituie avantaj;
•permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

•pachet motivational atractiv;
•laptop si telefon de serviciu;
•lucrul intr-un mediu dinamic, profesionist.

SC Danys Group Organization SRL este o societate care are ca obiect de activitate importul, comercializarea si montarea rafturilor metalice, mobilierului metalic pentru depozite si spatii comerciale.
Compania isi desfasoara activitatea prin colaborarea cu mai multi furnizori din EU, Europa de Est, Turcia.
De-a lungul timpului am reusit sa ne implicam in numeroase proiecte, care ne-au ajutat sa ne dezvoltam si sa ne formam ca echipa.