Sales Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Companiei
Clientul nostru pentru care recrutam este o companie multinational care comercializeaza produse financiare si asigurari de viata care isi deschide operatiunile in Romania.
Fiind un ” start up “ formarea noii echipe este un obiectiv strategic al companiei .
Pozitiile cautate de companie sunt manageriale si presupun ca profil persone dinamice , motivate de o cariera intr-o multinationala , care au indeplinit functia de Sales Manager sau Senior Broker minim 2 ani .
Candidatii cautati trebuie sa posede portofolii de clienti semnificative , pentru produsele ce se vor lansa pe piata , cit si capacitatea de a forma rapid o echipa de vinzari .

Responsabilitati:

- Recrutarea si dezvoltarea propriei echipe de vanzari
- Bugetarea si planificarea activitatilor specifice in corelare cu obiectivele fixate
- Monitorizarea si controlul echipei
- Motivarea echipei in vederea realizarii obiectivelor fixate
- Comunicare & raportare periodica
- Analiza si evaluarea rezultatelor activitatii
- Identificarea de oportunitati si definirea planurilor de actiuni conforme.

CERINTE

- Minimum 2 ani experienta in managementul vinzarilor
- Experienta intr-o companie de brokeraj in asigurari de viata va fi un avantaj
- Experienta in recrutare si selectie
- Studii superioare
- Excelente abilitati de comunicare
- Construirea si argumentarea unui Business Plan
- Leadership prin exemplu.

BENEFICII OFERITE

- sistem de compensare competitiv, orientat catre productivitate
- beneficii semnificative pentru rezultate semnificative
- training si pregatire profesionala specifica la cele mai inalte standarde
- dezvoltarea unei afaceri pe termen lung in domeniul serviciilor financiare