Sales Executive pentru Servicii si Solutii IT

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul de Sales Executive presupune dezvoltarea, managementul si implementarea de noi procese de vanzari si parteneriate cu scopul de a mentine si dezvolta portofoliul de clienti in zona de IT&C. Rolul se adreseaza vanzatorilor cu un minim de experienta si cunostinte in zona de IT oferind ocazia dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie solida si de incredere cu peste 19 ani de experienta in piata de IT. Sales Executive-ul va face parte dintr-o echipa bine inchegata si pregatita de provocari iar raportarea se face la Sales Director.

Un Sales Executive de succes va trebui sa:

- dezvolte portofoliului de clienti

- gestioneze intregul flux de vanzare: ofertare, negociere, vanzare

- genereze lead-uri si sa propunea strategii de abordare a clientilor

- urmareasca piata si ofertele concurentei definind strategii si noi modalitati de abordare a pietei

- colaboreze permanent cu Business Unit Managerul si Sales Managerul pentru definirea si implementarea strategiei de vanzari

- colaboreze cu Project Managerul si Consultantul in realizarea ofertei si implementarea solutiei la client

CERINTE

- studii superioare finalizate

- cunostinte privind piata de IT

- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj

- abilitatea de a dezvolta un portofoliu de client

- abilitatea de a face fata cu succes unor responsabilitati si activitati variate

- orientat catre client si motivat de succes

- permis de conducere categoria B

- disponibilitate pentru calatorii in interes de serviciu

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.