Sales and Marketing Manager

OpenLink Networks

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Propune segmentarea clientilor pentru produsele si serviciile companiei, analizeaza strategiile de abordare a acestora, realizeaza oferte tehnice si comerciale si se asigura de calitatea serviciilor de vanzare;

-Propune si dezvolta strategia de vanzari (identificarea materialelor necesare vanzarii, stabilirea pasilor vanzarii);

-Se implica in construirea strategiei de marketing (propune solutii adaptate pietii din target, colaboreaza la realizarea prezentarilor de produse si la stabilirea elementelor care dau valoare adaugata produselor companiei, monitorizeaza concurenta, etc);

-Dezvolta portofoliul de clienti, se implica in suportul oferit clientilor Key Accounts, urmareste derularea contractelor;

-Participa la formarea echipei de vanzari, o pregateste si o coordoneaza spre atingerea obiectivelor stabilite;

CERINTE

-experienta practica in vanzari si marketing de 3-4 ani;
-Portofoliu de clienti
-cunostinte practice despre IT Networking;

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Program de lucru flexibil
- Comisioane din fiecare vanzare

theVault este singura companie de hosting creata sa ofere solutii inovative si strategice de tip premium.
Echipamente de ultima ora, protejate de cea mai buna solutie de securitate, sprijinite de o echipa cu experienta in industrie, ajuta theVault sa aduca in piata singura oferta de 99,99 % uptime.
Pe langa oferta de uptime theVault inoveaza solutiile de stocare de date si hosting, foloseste numai infrastructura premium si cele mai bune servicii de securitate care protejeaza corporatii la nivel global.
theVault a creat tehnologia care asigura tranzitia in maximum 2 secunde a tuturor datelor si aplicatiilor de pe un server afectat pe unul complet functional. Astfel, theVault se pozitioneaza ca una dintre primele companii profesionale de hosting locale.
Experienta echipei este sprijinita de proiectele de web design, maintenance si hosting din ultimii 5 ani.