Sales and Key Account Specialist

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea emiterii ofertei si stabilirii de intalniri;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Indeplineste planurile si se asigura ca isi atinge/depaseste target-urile stabilite cu managerii de vanzari;
- Se asigura de permanenta dezvoltare a portofoliului de clienti aferent ariei de acoperire;
- Rezolva reclamatiile, descopera solutiile potrivite pentru clienti si se ocupa de rezilieri;
- Mentine si fidelizeaza relatiile cu clientii prin vizite si rapoarte regulate;
- Participa la expozitii si targuri;
- Efectueaza rapoarte zilnice si planul saptamanal;

CERINTE

- Studii superioare profil economic;
- Experienta pe un post similar cel putin 3 ani;
- Avantaj cunoasterea pietei de profil, cunoasterea produselor si a bransei;
- Cunostinte de limba engleza/ germana- de preferat;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitate la deplasari;
- Atitudine proactiva, deschisa, orientata catre client, spirit intreprinzator;
- Persoana dornica de munca, capabila de lucru in echipa, pasionata de activitatea de vanzari.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv.

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.