Sales Advisor

AGORA Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Menţine relaţiile cu clienţii existenţi, prospecteaza piaţa in vederea identificarii de noi clienţi;
- Promovează produsele și serviciile companiei;
- Realizează planul zilnic/ săptămânal/lunar de vânzări.
- Negociază și incheie contracte, acorduri de plată și supervizeaza derularea operaţiunilor;
- Atinge target-ul stabilit și asumat pentru propria activitate;
- Întocmeşte rapoarte de activitate şi statistici periodice referitoare la activitatea de vânzări proprie;
- Analizează și prelucrează cererile de ofertă și răspunde prompt și adecvat acestora.

CERINTE

- Experienţă relevantă de minim 2 ani intr-o poziţie similară, preferabil in domeniul tipografic;
- Studii medii sau superioare;
- Posesor de permis de conducere valid categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasări in zona alocată;
- Cunoștinţe operare calculator (MS Office);
- Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj
- Bune abilitaţi de comunicare, relaţionare și prezentare, orientare către rezultate și către client;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Masină de serviciu, laptop, telefon;

AGORA Human Resources asista compania PERGAMON RD in recrutarea pentru postuL de Sales Advisor pentru locația București.

​PERGAMON a luat ființă în 2003, când experiența în tipar acumulată în cadrul Gewalt a determinat fondatorii să creadă că pe piața românească era nevoie de servicii profesioniste și bine structurate de utilare a tipografiilor. Ulterior, au înțeles că activitatea de comerț avea nevoie de completarea naturală a serviciilor post-vânzare, așa că s-a înființat și Pergamon Service, dedicată întreținerii.​

PERGAMON propune soluții complete și flexibile de utilare a tipografiilor digitale și offset de dimensiuni medii. Oferta firmei include o gamă largă de echipamente noi de finisare, precum și echipamente second-hand. Alături de produse, Pergamon oferă și consultanță în alegerea utilajelor, proiectarea și armonizarea capacității de producție.