SALES ADMINISTRATOR

STAR FOODS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmarirea bugetului alocat;
- Realizarea rapoartelor lunare referitoare la sumele de compensat de la furnizori;
- Elaborarea raportului de cheltuieli aditionale;
- Urmarirea derularii corecte a contractelor;
- Intocmirea de aplicatii de plata pentru facturile de servicii primite de la clienti

CERINTE

Candidatul selectat va raporta direct Managerului de Zona si se va ocupa in principal de mentinerea unui flux comunicational eficient între top management si echipele de vânz¿ri in vederea asigurarii satisfactiei clientilor (interni si externi)

Cerinte:
- Studii superioare constituie avantaj;
- Notiuni primare de contabilitate;
- Bune abilitati de analiza si organizatorice;
- Focalizare pe rezultate si pe rezolvarea problemelor;
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Bune cunostinte Excel & Power Point; SCALA constituie un avantaj.

PepsiCo este unul dintre liderii mondiali pe piata bauturilor racoritoare si a produselor alimentare de larg consum, cu venituri anuale de peste 35 miliarde de dolari in 2006 si 157.000 de angajati in lumea intreaga. Incepand din 2004, PepsiCo isi consolideaza pozitia in Romania o data cu achizitionarea Star Foods. Star Foods exista in Romania inca din 1993 producand si comercializand marci precum Lay’s, Lay’s Max, Cheetos, Star Snacks, Krax, Star Popcorn si Star Naturals.