Sales Account- servicii de publicitate full service

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de publicitate cu servicii complete: Printuri tehnologie solvent HP Outdoor, Volumetrie polistiren 2&3D, Signalistica Outdoor, Decorare auto&amenajare standuri expozitii, Creatie&Dtp, Tipar Offset, Campanii media & campanii de comunicare, isi dezvolta echipa de vanzare. Clientul doreste sa coopteze in echipa persoane cu experienta in acelasi domeniu de activitate sau din domenii conexe.

Responsabilitati:
Cercetarea pietei, identificarea de potentiali clienti in vederea crearii unui portofoliu propriu;
Elaborarea ofertelor, negocierea contractelor si supervizarea delurarii acestora pana la incasare;
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliul propriu in scopul fidelizarii acestora;
Elaborarea planurilor de vanzari in vederea extinderii portofoliului de clienti si a volumului de vanzari;
Atingerea obiectivelor de vanzari si profitabilitate stabilite;
Participarea la stabilirea de produse pentru diferite promotii;
Analiza pietei concurentiale si propunerea unor programe de dezvoltare pe diferite segmente de piata-experienta in vanzari in domeniul advertising.

CERINTE

Cerinte:
Experienta in agentii de publicitate, productie publicitara sau promotionala pe o pozitie similara, constituie un real AVANTAJ;
Gandire creativa si structurata;
Orientare spre client;
Putere de concentrare si capacitate de organizare a activitatii in vederea atingerii targeturilor stabilite;
Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
Spirit de lucru in echipa;

BENEFICII OFERITE

Oferta
salariu fix + comision in functie de performante;
Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;
mediu de lucru placut, echipa dinamica si profesionista.

Asteptam cv-urile dvs la: cv@qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.