Revizor Gestiune

Pansiprod-Medical, SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza inventarierea patrimoniului societatii, participand in cadrul comisiilor de inventariere;
- Efectueaza valorificarea inventarelor si propune masuri de corectare a deficientelor constatate;
- Indosariaza Avizele de expeditie de la fiecare gestiune si verifica corespondenta cantitatilor trecute pe Avize cu cele de pe N.I.R.
- Intocmeste si comunica sefului ierarhic, Listele cu marfurile care vor expira peste 6 luni, la toate depozitele din tara.
- Analizeaza corectitudinea intocmirii documentelor contabile ale gestiunii;
- Pastreaza evidenta mijloacelor fixe si obiectelor de inventar;
- Raspunde de actualizarea valorica a patrimoniului pentru asigurari.
- Tine evidenta mostrelor, urmareste consumul acestora si respectarea procedurii specifice;
- Verifica prin sondaj, la solicitarea sefului ierarhic, consumul de carburant;
- Verifica prin sondaj, la solicitarea sefului ierarhic, convorbirile telefonice efectuate de la interioarele societatii si pregateste un raport cu depasirile semnificative pe care-l prezinta Directorului General spre decizie.

CERINTE

- Studii medii;
- Cunostinte operare PC – Excel, Word;
- Permis conducere cat. B –vechime minim 2 ani (cerinta obligatorie);
- Cunoasterea programului WIZCOUNT - reprezinta avantaj;
- Experienta in gestiune si contabilitate primara constituie un avantaj;
- Abilitati oranizatorice si atentie la detalii;
- Rezistenta la stres si oboseala;
- Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic;
- posibilitatea de avansare profesionala in cadrul companiei.

PANSIPROD MEDICAL are ca obiect de activitate importul, productia si distributia de produse medicale si parafarmaceutice (autohtone sau de import). A devenit in timp unul dintre cei mai importanti furnizori din tara pentru sectorul medical.
Obiectivul companiei este cresterea continua a nivelului calitativ al serviciilor si in acelasi timp, largirea gamei de produse oferite clientilor nostri, precum si imbunatatirea nivelului competitiv al produselor medicale existente pe piata romaneasca.
Am reusit atingerea acestui obiectiv si datorita relatiilor de buna colaborare pe care le avem cu furnizori externi, societati cu renume deosebit pe piata medicala mondiala.
PANSIPROD MEDICAL detine o retea de distributie ce acopera intreg teritoriul tarii, o contributie majora avand cele 10 depozite proprii existente in intreaga tara (Alba, Brasov, Bucuresti, Cluj, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Oradea si Timisoara).

Locatia: zona Piata Presei Libere