Restaurant Manager - Grand Hotel Continental

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Supervizeaza si coordoneaza toate serviciile din zonele ce tin de departamentul Food & Beverage;
Asigura trainingul de specialitate, supervizarea si motivarea echipei din subordine;
Organizeaza personalul din restaurante si room service in functie de nevoi, evenimente,actiuni, grupuri;
Asigura respectarea procedurilor existente cu privire la pret, preluarea comenzilor, facturare, reduceri, oferte;
Se implicã direct in solutionarea reclamatiilor clientilor;
Se asigura ca standardele de igiena si curatenie sunt respectate in zonele de servire si cele aferente.

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
Bune abilitati de comunicare si negociere
Abilitati de a relationare cu oamenii, lucru in echipa,
Abilitati organizatorice si manageriale,
Initiativa, orientare catre rezultate si perseverenta,
Inalt nivel de responsabilitate,
Bune abilitati de prioritizare a activitatilor,
Personalitate deschisa, puternica, valori stabile.

Cerinte:
Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara sau de coordonare in departamentul F&B, in hotel
Studii si cursuri de specialitate (studii economice, profil turism)
Limba engleza – avansat
Bune cunostinte despre tehnologii si tehnici specifice domeniului F&B

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale, ale departamentului F&B si ale companiei.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

CV-urile insotite de scrisorile de intentie se vor trimite la adresa alina.melita@grandhotelcontinental.ro.

Grand Hotel Continental este un boutique hotel de 5 stele ce combina detaliile unei arhitecturi deosebite cu o suita de servicii personalizate, dedicate unei clientele de elita.
Hotelul face pare din lantul hotelier Continental, compania hoteliera cu cea mai mare acoperire din tara. Hotelurile Continental din categoria business se afla in: Bucuresti, Sibiu, Tirgu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin,Gaiser-Predeal, precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Constanta, Bucuresti si Sibiu.