Responsabil Raion Comercial

S.C. LEROY MERLIN BRICOLAJ S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:

• Este permanent in serviciul clientului si a activitatii comerciale;
• Actioneaza in scopul asigurarii celor mai bune produse si unui inalt grad de satisfacţie client
• Concretizează şi îmbunătăţeşte planul de acţiuni comerciale pentru raionul lui în funcţie de acţiunile comerciale, de sezonalitatea produselor şi de dezvoltarea ofertei din magazine în funcţie de solicitările clienţilor
• Este la curent cu tendintele pietei de bricolaj (DIY) si le aplica in munca de zi cu zi
• Coordonează implantările respectând regulile companiei
• Realizeaza comenzi si alte activitati necesare la buna gestionare a raionului
• Urmareste stocurile si aplica masurile necesare pentru optimizarea lor
• Îi sfătuieşte pe consilierii de vânzare în ceea ce priveşte întâmpinarea şi sfătuirea clienţilor
• Asigură formarea consilierilor de vânzare în ceea ce priveşte cunoştinţele despre produse şi meseria in sine
• Verifica si intreţine ordinea si curatenia din raion

CERINTE

Pentru expansiunea Leroy Merlin, cautam Responsabil Raion Comercial care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

• Experienta de lucru in comert constituie un avantaj
• Experienta de lucru /comert cu produse de bricolaj (unelte, materiale de constructii, instalatii etc.)
• Competenta analitica si strategica
• Orientare catre rezultat
• Capacitate de adaptare
• Capacitate de comunicare, coordonare si lucru in echipa
• Flexibilitate si responsabilitate profesionala
• Abilitati avansate de operare pe calculator (Microsoft Office)

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru agreabil, intr-o companie internationala
• Beneficiul unor importante programe de formare oferite de companie
• Posibilitati de dezvoltare a carierei
• Conditii de munca motivante

Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 4 mondial în piaţa de bricolaj, compania Leroy Merlin deschide primul său magazin în România, un magazin în slujba căminului dumneavoastră.
Magazinele Leroy Merlin au o suprafaţă cuprinsă între 10 000 şi 17 000 de metri pătraţi şi oferă clienţilor săi soluţii pentru amenajarea spaţiului, decorare, grădinărit, construcţii, bricolaj. Astfel, visele fiecărui client se pot îndeplini graţie preţurilor accesibile şi diversităţii produselor.
Leroy Merlin a câştigat de 2 ori concursul managerial ‘best place to work’. La Leroy Merlin reuşita fiecărui membru al companiei contribuie la reuşita companiei.