Responsabil parc auto - Bucuresti

CASA NOASTRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-coordoneaza si asigura functionarea parcului auto din filiala Bucuresti;
- verifica evidenta documentelor autovehiculelor din parcul auto al filialei Bucuresti si transmite la departamentul Transporturi data scadenta pentru fiecare document;
- inspecteaza zilnic vizual autovehiculele din parcul auto filiala Bucuresti si transmite la dep. Transporturi orice functionare anormala a autovehiculelor;
-lunar, inventariaza componentele aflate in dotarea masinii(triunghi reflectorizant, roata de rezerva, cric, cheie roti, extinctor) precum si documentele masinii (RCA, CI, rovinieta, carte service);
-asigura intocmirea formularelor necare dosarelor de dauna pentru autovehiculele avariate din parcul auto al filialei si transferul/preluarea autovehiculelor de la service;
-transmite la Departamentul Transporturi "Raportul de necesitate" in vederea achizitionarii consumabilelor si urmareste primirea lor in filiala;
-transmite sefului de depozit materialele consumate/autovehicul in vederea intocmirii bonului de consum;
-tine legatura cu furnizorii de prestari de servicii auto si planifica autovehiculele pentru efectuarea reviziilor masinile conform "Planului de revizii si reparatii";
-transmite Directorului Logistica filiala Bucuresti defectiunile aparute din cauza exploatarii necorespunzatoare a autovehiculului in vederea imputarii utilizatorului prin facturarea contravalorii reparatiei;
-verifica aspectul exterior al autovehiculelor din parcul auto al filialei;
- asigura pregatirea formalitatilor necesare pentru efectuarea ITP-ului;
- monitorizeaza consumul de conbustibil al autovehiculelor aflate in parcul auto al filialei;
- verifica daca se respecta viteza maxima admisa de companie pentru autoutilitare.

CERINTE

-absolvent studii superioare;
-cursul de inspector protectia muncii efectuat reprezinta un avantaj;
-experienţă anterioară in domeniul auto de minim 1 an;
-bune abilitati de organizare si planificare;
-abilităţi de lucru cu calculatorul (pachetul MsOffice;
-domiciliul in Bucuresti..

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv (salariu + bonuri de masa)
-un mediu de lucru dinamic

Compania Casa Noastra, cu sediul in Craiova, este lider in Romania in productia si distributia de ferestre si usi din PVC cu sticla termoizolanta.
Compania deruleaza in prezent un plan de investitii (sedii de productie, administrative, logistica si distributie) de peste 20 milioane de Euro, cea mai mare investitie din Romania in acest domeniu de activitate.
Reteaua de distributie este compusa din peste 70 de showroom-uri, repartizate majoritar in jumatatea de sud a tarii si are o dezvoltare deosebit de dinamica.
Compania Casa Noastra este formata din oameni tineri, bine pregatiti, inovatori, comunicativi si pasionati de ceea ce fac.
Daca ai acest profil, vino sa te alaturi echipei noastre!

www.casanoastra.ro