Responsabil Organizare si Proiecte

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Consolidare si raportare
o Elaboreaza si monitorizeaza sub aceeasi nomenclatura Portofoiul Transversal Non-IT si Proiecte IT
o Monitorizeaza si raporteaza in mod regulat Portofoliul de Proiecte (lista buget, FTE, investitii, termene livrabile) catre diferite structuri de management ale liniei de afaceri din Romania
o Propune prioritizarea proiectelor in functie de obiectivele strategice ale companiei si interesele clientilor
o Anima in mod regulat Comitetul de Proiecte.

 Management de proiect:
o Supervizeaza definirea si implementarea Metodologiei de Proiect
o Realizeaza urmarirea finala a proiectelor
o Verifica daca noile proiecte sunt raportate in concordanta cu axele strategige ale companiei
o Evalueaza impactul unor proiecte si riscurile asociate si propune procesul pentru managementul schimbarii pentru populatia tinta
o La cerere, coordoneaza studii de optimizare ale proceselor

 Organizare:
o Responsabil pentru maparea proceselor, conform celor definite
o Implementeaza procesul de business in cadrul companie

 Altele:
o La solicitarea scrisa a conducatorilor ierarhici, indeplineste ocazional si alte sarcini specifice activitatii entitatii in care isi desfasoara activitatea si care sunt prevazute de documentele normative fara a i se schimba felul muncii.

CERINTE

Engleza – fluent, franceza – avantaj
• Colaborare stransa cu echipa la nivel central si local
• Abilitati in managementul de proiect, organizare (certificare PMP, PMI, Prince 2 avantaj)
• Abilitati de comunicare foarte bune
• Capacitate de adaptare rapida la solicitarile specifice job-ului

Studii :
• Studii superioare de lunga durata (masterat)

Experienta :
• Minim 5 ani experienta in organizare/ management de proiect
• Experienta in institutii financiare, asigurari, pensii - optional

Profilul candidatului
- Orientare spre rezultate
- Orientare spre client
- Cooperare
- Deschidere spre schimbare
- Contributia la strategie

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar
Tip de contract: Contract pe perioada nederminata
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.