RESPONSABIL MARKETING

BRICOSTORE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta, implementeaza si coordoneaza strategia de marketing si comunicare in concordanta cu politica companiei la nivel national si international;
- Planifica si administreaza bugetul pentru marketing;
- Identifica si dezvolta programe de marketing si actiuni de marketing la nivel local si national;
- Dezvolta, coordoneaza si implementeaza campaniile publicitare pentru magazine si programe de vizibilitate in concordanta cu planurile de marketing;
- Dezvolta si coordoneaza activitatea de PR a companiei. Reprezinta compania in relatia cu presa ,televiziunea, dar şi în cazul unor evenimente speciale;
- Coordoneaza si dezvolta echipa de marketing;
- Gestioneaza relatia contractuala cu diverse companii de media;
- Sondeaza, analizeaza si monitorizeaza piata si concurenta.

CERINTE

- studii superioare finalizate intr-unul din domeniile: marketing, comunicare, relatii publice, publicitate, comert.
- masterat in Marketing/Comunicare, Relaţii Publice şi/sau Publicitate – de preferat.
- experienta pe o pozitie similara minim 5 ani (intr-o companie internationala);
- cunostinte de marketing, PR, publicitate;
- cunostinte despre piata romaneasca de retail si despre media.
- cunostinte operare PC la un nivel avansat (Ms Office, Internet Explorer, suita Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator);
- cunostinte limbi straine - engleza/franceza la un nivel avansat;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- bune abilitati organizatorice si manageriale;
- creativitate, inovatie, spontaneitate, spirit de observatie.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul \"savoir-faire\" francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 10 in tara in: Brasov, Ploiesti,Constanta, Pitesti, Braila, Arad, Suceava, Focsani, Oradea si Calarasi, urmand ca anul viitor sa se deschida un magazin si in Drobeta Turnu Severin.