RESPONSABIL MANAGEMENTUL CALITATII

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la stabilirea si analizarea politicii si obiectivelor in domeniul calitatii;
Urmareste implementarea si mentinerea Sistemului Calitatii in cadrul laboratoarelor de analize medicale;
Se informeaza periodic asupra starii calitatii din cadrul laboratoarelor;
Supravegheaza intocmirea Manualului Calitatii, Procedurilor de examinare si celelalte documente ale Sistemului Calitatii din laboratoare;
Supravegheaza intocmirea planului de audit intern si participa la acesta ;
Coordoneaza activitatea de control intern si extern;
Coordoneaza activitatea de verificari si etalonari metrologice.

CERINTE

Absolvent al facultatii de biologie, biochimie, chimie
Absolvent al cursului: “ Cerinte de calitate, competenta si securitate in laboratoarele medicale SR EN ISO 15189:2007
Experienta in cadrul unui laborator de analize medicale minim 3 ani
Persoana bine organizata
Bune abilitati de comunicare si relationare
Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

Pachetul de beneficii se va negocia in functie de abilitatile si experienta profesionala a candidatilor.

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.