Responsabil Comunicare Centrul Tehnic Titu

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura implementarea strategiei anuale de comunicare pentru Centrul Tehnic Titu in acord cu strategia companiei ;
- Participa la implementarea strategiei anuale de comunicare a Renault Technologie Roumanie;
- Defineste si pune in aplicare instrumente de comunicare pentru Centrul Tehnic Titu;
- Organizeaza evenimente si vizite;
- Asigura respectarea identitatii vizuale Renault in perimetrul Centrului Tehnic Titu.

CERINTE

- Experienta de 3-5 ani in comunicare interna si externa (derulare campanii de comunicare, organizare evenimente, mentinere relatie cu media);
- Absolvent studii superioare in domeniul comunicare si relatii publice ;
- Cunoasterea limbilor franceza si engleza – nivel avansat;
- Aptitudini de comunicare in scris si oral, negociere si persuasiune;
- Capacitate de sinteza si analiza;
- Creativitate, flexibilitate, spirit de echipa;
- Cunostinte avansate de Microsoft Office, Photoshop reprezinta un avantaj;
- Detinator permis de conducere categoria B.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.