Responsabil comenzi, facturare, colete

KERASTRAIGHT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
Compania Kerastraight SRL este distribuitor exclusiv al marcii Honma Tokyo - produse cosmetice profesionale pentru ingrijirea parului si tratamente profesionale pentru restructurearea, hidratarea si regenerarea parului. Principalele canale de vanzare a produselor sunt website-ul www.HonmaTokyo.ro, cat si colaborarile pe care le avem stabilite cu agentii si academiile de coafura. Ca si obiectiv de dezvoltare a afacerii ne propunem o crestere armonioasa bazata pe introducerea in portofoliu a brandurilor de produse dedicate pentru tratamentul, coafarea si ingrijirea parului.

In prima faza te vei concentra pe pregatirea coletelor ce urmeaza a fi livrate prin curier clientilor si vei invata produsele din portofoliul companiei. Totodata vei invata cum sa emiti facturi si sa generezi awb-ul pentru livrarea comenzilor. Dupa o perioada de maxim un an vei avansa si vei avea urmatoarele responsabilitati:

• Consilierea clientilor companiei prin intermediul telefonlui si direct in cadrul showroom-ului;
• Preluarea si procesarea comenzilor online si directe, generare facturi, AWB-uri, pregatire colete;
• Participarea la seminariile si cursurile organizate pentru promovarea produselor si relationarea cu clientii;
• Participarea activa la cresterea vanzarilor si determinarea oportunitatilor dezvoltare a companiei.

CERINTE

Cerinte:
• Avantaj cunoastre limbi straine Engleza, Franceza, Maghiara, Bulgara;
• Limba engleza nivel incepator sau mediu;
• Constituie avantaj experienta pe o pozitie similara: operator comenzi online, experienta in vazari sau relatii cu clientii;
• Cunostinte bune operare PC MS Office;
• Excelente abilitati de comunicare si relationare;
• Orientare spre client si spre indeplinirea obiectivelor de vanzare;
• Persoana dinamica, energica, atenta la detalii, perseverenta;
• Atitudine proactiva pentru optimizarea proceselor.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant cu oportunitati de avansare;
• Program full-time, L-V, 10-18;
• Locatie Showroom zona Gara de Nord Bucuresti