Responsabil activitati de proiectare

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti, este subordonat Sefului de Proiectare si are 2-4 persoane in subordine

Responsabilitati:

Coordonare activitati de proiectare aferente proiectului

Normare Activitati de Proiectare

Verificarea respectarii conditiilor din Caietul de Sarcini

Proiectare Instalatii si Echipamente Joasa Tensiune:

- Note de dimensionare;

- Scheme monofilare generale;

- Bilant de puteri;

- Specificatii Echipamente;

- Dulapuri TGBT;

- Dulapuri MCC (Scheme tipizate)

- Liste de I/O-uri generale;

- Iluminat interior, exterior;

- Punere la pamant (Scheme de impamantare);

- Jurnal de Cabluri;

- Standarde Instalare Cabluri;

- Elaborare Teme Proiectare Subfurnizori

Coordonare lucrari, puneri in functiune instalatii electrice, etc

CERINTE

Cerinte:

Studii superioare în domeniul Ingineriei Electrice

Experienta de minim 5 ani in Elaborare Proiecte si 5 ani in Coordonare Activitate de Proiectare

Cunostinte software:(Pachetul Office, Outlook), MS Project, ACAD 2D

Limba engleza nivel avansat; limba franceza nivel avansat constituie avantaj
Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, spirit de echipa

Capacitate de înţelegere bună, abilităţi de comunicare şi negociere.

Perspicacitate, conştiinciozitate, spirit de iniţiativă, capacitate de a lua decizii.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un pachet salarial atractiv intr-un mediu de lucru profesionist.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale