Responsabil Achizitii

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul :
- PREFABRICARE SI MONTAJ DE STRUCTURI METALICE
- PREFABRICARE SI MONTAJ DE TEAVA;
- SKID-URI

Locatie: Romania
Scopul pozitiei:
Asigura activitatea de aprovizionare, in functie de necesitatile productive ale societatii, garantand optimizarea calitativa, cantitativa, economica si financiara a achizitiilor.

Responsabilitati:
• Face estimari ale costului materialelor care trebuiesc achizitionate; contribuie la definirea planului strategic al societatii şi al bugetului anual; elaboreaza solutii alternative în ceea ce priveşte politicile de cumpărare şi costurile relative si propune parametri de cost relativ al materialului de achizitionat.
• Asigura functionarea unitatii de productie, prin aprovizionarea directa cu materialele necesare productiei.
• Stabileste nevoile de aprovizionare ale unităţii de producţie; colaboreaza cu conducerea unitatii in definirea cantitatilor, specificatiilor tehnice si a termenelor de livrare.
• Sprijină conducerea unitatii în rezolvarea tuturor problemelor legate de livrarea materialelor.
• Coordonează activităţile de aprovizionare a materialelor şi activitatile subordonatilor.
• Stabileste şi urmareste, în colaborare cu serviciile implicate, necesarul de aprovizionare pentru producţie şi logistică.
• Asigura optimizarea economica si calitativa a achizitiilor, in conformitate cu cerintele de aprovizionare si logistica, tinand cont de bugetul anual disponibil.
• Dezvolta baza de furnizori prin analize de piata (nationale si internationale), in scopul de a cauta mai multe oportunitati favorabile de aprovizionare.
• Negociaza contractele de transport pentru marfa, tinand cont de factorii economici.
• Contribuie la stabilirea politicii de plata a furnizorilor in conformitate cu politicile financiar – economice ale societatii, in functie de recomandarile conducerii.
• Coordoneaza activitatile subalternilor, le ofera suport tehnic si se implica direct in situatii ce depasesc competentele acestora.
• Contribuie la dezvoltarea profesionala a angajatilor din subordine; urmareste evolutia personalului, evalueaza performata acestora si emite propuneri de compensare a performantelor prin cresteri salariale, programe de vacante, etc.

Relatii organizationale:
• Se subordoneaza: Director Aprovizionare si Logistica
Seful Departamentului de Achizitii

CERINTE

Comportament organizational necesar:
• Gandire analitica
• Capacitate de luarea deciziilor
• Cunostinte de management si de negociere
• Orientarea catre client sau utilizator (intern / extern)
• Gestionarea grupurilor de operare.

Cerinte:
• Studii medii sau superioare in domeniul economic
• Experienta relevanta in vanzari/achizitii de preferat in acelasi doemniu sau similar;
• Cunostinte bune de limba engleza si italiana. Cunoasterea limbii italiene este obligatorie.
• Disponibilitate de relocare

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
• Salariul negociabil

Mobilizare: ASAP
Selectia se face pe baza de CV urmata de interviu.

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.