Responsabil achizitii

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Asigură interfaţa dintre entităţile BRD şi furnizori
 Cunoaşte piaţa furnizorilor şi propune variante în urma cercetărilor efectuate
 Obţine cele mai bune condiţii posibile existente pe pieţele furnizorilor în scopul optimizării cheltuielilor externe şi totodată satisface cât mai bine posibil nevoile utilizatorilor
 Negociază tarifele şi contractele
 Supervizeaza comenzile pentru bunuri şi servicii transmise catre furnizorii băncii, verificând punerea în practică a condiţiilor contractelor negociate de către BRD
 Renegociaza conditiile colaborarii cu furnizorii în caz de necesitate
 Acţionează cu profesionalism în relaţia cu furnizorii
 Împreună cu Responsabilii Bancari, asigură punerea în practică în cadrul entităţilor operaţionale a condiţiilor negociate;
 Realizeaza negocieri in vederea obtinerii de economii împreună cu Responsabilii Bancari;
 Sprijină entităţile operaţionale in efectuarea achiziţiilor ce le sunt necesare;
 Exploatează oportunităţile rezultate din evolutia pieţei furnizorilor, din progresele tehnologice intervenite, cu impact in stabilirea strategiei de achiziţii şi a politicii de consum;
 Urmăreşte şi controlează calitatea produselor şi serviciilor achiziţionate
 Întocmeşte raport cu privire la achiziţiile realizate si negocierilor derulate

CERINTE

 Studii superioare economice;
 Limbi straine: Engleza – nivel avansat; Franceza - cel putin nivel mediu;
 Cunoasterea legislatiei specifice;
 Experienta anterioara in pozitii de achizitii;
 Experienta comerciala si legala referitor la emiterea si amendarea clauzelor contractuale;
 Cunoaşterea : Mirosoft Office; Oracle, SAP.
Profilul candidatului:

 Rigoare si facilitate in comunicare
 Aptitudini de negiciere
 Capacitate decizionala
 Orientare spre rezultate
 Rezistenta la efort prelungit
 Capacitate organizatorica
 Capacitate de alaniza si sinteza
 Confidentialitate, onesti tate, profesionalism

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
 Contract de munca pe perioada nedeterminata

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.