Reprezentant Zonal de Vanzari - Bucuresti

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostrii internationali cu prezenta in Romania ce produce si distribuie un larg portofoliu de materiale si tehnologii in domeniul materialelor de constructii, Consulteam recruteaza o persoana cu experienta in domeniu pentru pozitia de Reprezentant Zonal de Vanzari Bucuresti, cu urmatoarele responsabilitati:

• Prospectarea si contactarea potentialilor clienti in scopul promovarii produselor si serviciilor companiei.
• Informarea clientilor actuali ori viitori cu privire la produse, servicii,politicile de pret, disponibilitate, etc.
• Identificarea nevoilor, intocmirea de oferte, prezentarea
• Negocierea termenilor contractuali.
• Activitati de suport si asistare a clientilor.
• Completarea rapoartelor periodice
• Participarea la diferite evenimente de profil cu scop de promovare a produselor/serviciilor companiei.

CERINTE

• Experienta comerciala in domeniul constructiilor minim 2 ani
• Abilitati de comunicare si relationare
• Abilitati de vanzari si negociere
• Absolvent studii superioare
• Domiciliul in Bucuresti/Ilfov
• Permis auto - licenta valabila cat. B
• Cunoscator limba engleza, minim nivel mediu
• MS-Office (MS-Word, MS-Excel, MS-PowerPoint)

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix + bonusuri in functie de performante
• Masina de servici
• Telefon, laptop
• Cursuri specifice

Recruiting Agency. ConsulTeam is part of VEDIOR GROUP. We offer our clients a broad range of professional services, including: HR Consulting, Personnel Recruitment, Executive Search, Training , Payroll & Personnel Administration. We seek motivated people whose attitude and problem-solving skills show strong potential for success.