Reprezentant vanzari Telesales

E-COLETLOGISTIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Functia de Responsabil vanzari Telesales desemneaza o persoana care are misiunea de a oferi fiecărui client ceea ce este esenţial pentru el, presupune o capacitate de a comunica ușor cu ceilalți, dar și calități precum empatie, răbdare și seriozitate.

Abilitati
• cunostinte de baza de piata, tehnici de vanzare, segmentare, pozitionare, etc.
• capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii
• cunoştinţe de limba engleză
• cunoştinţe bune de operare PC
• abilitati de vanzare
• asumarea responsabilitatilor
• capacitate de promovare
• capacitate de a demonstra autonomie in sarcinile incredintate
• spirit de lucru in echipa

CERINTE

• Experiență de vânzări
• Orientat către client si empatic;
• Bună înțelegere a datelor;
• Abilitati excelente de comunicare (scris, verbal)
• Cunoașterea a MS Office (MS Excel, nivelul mediu-avansat este obligatoriu);
• Cunoașterea limbii engleze, scris si vorbit (cel puțin nivel B1);
• Capacitatea de a lucra în echipă și de a rezolva independent problemele;
• Bune abilitati de gestionare a timpului pentru a prioritiza corect volumul de muncă;
• Creativ si capabil să îmbunătățească și să învețe continuu;
• Abordare proactivă.

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala;
• Plan de cariera cu extra beneficii;
• Salariu motivant cu bonusuri de performanta;
• Program de lucru 09:00 – 17:00;
• Training in strainatate, adaptat nevoilor de dezvoltare personala si profesionala

Ne-am nascut din dorinta de a ajuta clientii sa isi eficientizeze activitatea si de a aduce toti curierii laolalta. Ne dorim sa existe o singura platforma care sa integreze toti transportatorii si sa fie cat mai simplu si usor sa expediem plicuri, colete si paleti oriunde in lume!

Utilizarea platformei este GRATUITA si prezinta beneficiile de mai jos:
• Cei mai buni curieri din Romania pe o singura platforma!
• Consultanta gratuita
• Platiti un pret corect pentru un serviciu calitativ
• Utilizarea unui site prietenos si eficient
• Integrare API cu ajutorul unei echipe performante de IT-isti
• Expedieri nationale si internationale de colete si paleti (import sau export)
• Echipa de suport dedicata ce va sta la dispozitie de luni pana vineri in intervalul 9.00 – 18.00
• Incarcare in fiecare zi, inclusiv sambata (exceptand Duminica si Sarbatorile Legale)) si livrare la un numar nelimitat de destinatii;
• Livrare in 24-48 de ore. Posibilitate livrare cu masini dotate cu lift (pentru colete mai mari sau paleti);
• Asigurarea marfii pana la valoarea integrala a marfurilor transportate,
• Utilizarea unei singure aplicații pentru toți curierii ( urmărire AWB ).
• Captură POD (dovada de livrare) aviz/factura confirmate de destinatar.
• Serviciul de returnare documente: factura, AWB, file CEC / BO
• Fără abonament și fără un minim de comenzi lunare
• Integrarea cu cele mai mari magazine de tipul e-Commerce