Reprezentant vanzari prin telefon

DONA. LOGISTICĂ

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contactează clienții actuali și potențiali în vederea vânzării produselor și serviciilor conform campaniilor planificate;
• Contactează clienții actuali sau potențiali pentru a se asigura de buna desfășurare a contractelor sau pentru încheierea de noi contracte;
• Actualizează baza de date clienți cu informații și cerințe despre clienții vechi/noi sau potențiali;
• Verifică veridicitatea și corectitudinea informațiilor introduse în baza de date;
• Realizează planul lunar de vânzări și încasări și obiectivele specifice lunare/trimestriale/anuale;
• Execută în condiții de calitate și eficiență campaniile planificate;
• Respectă graficele de începere și încheiere a campaniilor;
• Realizează zilnic numărul necesar de apeluri telefonice.

CERINTE

• Experiență de minimum un an în domeniul farmaceutic;
• Studii superioare finalizate;
• Abilități excelente de comunicare (scris, verbal), empatie, proactivitate, spirit de echipă;
• Abilități de organizare și planificare/prioritizare;
• Abilități de negociere;
• Persuasiune, inițiativă și flexbilitate în gândire;
• Cunoștinte operare PC: Excel, Word – avansat;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, card discount farmaciile Dona);
• Bonus variabil atractiv în funcție de performanță;
• Posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA.LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 7000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Ne continuăm procesul de dezvoltare prin atragerea celor mai buni profesioniști cu ajutorul carora sa ne pastram standardele inalte de calitate in furnizarea de servicii si relationare.