Reprezentant Vanzari - Farma

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Viziteaza farmaciile cu vanzare cu amanuntul pentru vanzarea, promovarea si transmiterea informatiei privitoare la produsele existente in portofoliu;
* Cerceteaza obiceiurile de eliberare a medicamentelor de catre farmacisti;
* Culege informatii in legatura cu competitia si mediul de afaceri din domeniul sanitar;
* Vine in intampinarea cerintelor de informare ale farmacistilor;
* Indeplineste la timp toate responsabilitatile administrative in conformitate cu cerintele companiei si ale regiunii pe care o deserveste.

CERINTE

- studii: medii sau superioare
- cunoştinţe: permis conducere categoria B, operare cu MS Office
- experienţa în domeniul vânzărilor constituie avantaj
Abilități: comunicare, prezentare, negociere, organizare; capacitate de a selecta prioritățile, de a lucra sub presiune cu sarcini și termene limită; abilități de a interpreta corect documente legale, capacitatea de analiză a clienților cu care colaborează.

Candidatul ideal:
* Studii: medii sau superioare;
* Cunoştinţe operare cu MS office;
* Experienţă: minim 1 (un) an in domeniul vanzari;
* Experienta in piata farmaceutica reprezinta un avantaj;
* Abilitati excelente de comunicare, prezentare, negociere, organizare;
* Capacitate de a selecta prioritatile, de a lucra sub presiune cu sarcini si termene limita stranse;
* Abilitati de a interpreta corect documente legale.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/