Reprezentant Vanzari

Global Logistic Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job
Contactare clienti in vederea vanzarii de echipamente si sevicii de telecomunicatii
Vizite zilnice la clienti
Dezvoltarea unei relatii cu clientul
Intelegerea necesitatilor clientului
Prezentari performante ale produselor si serviciilor
Elaborare de oferte tehnice si comerciale, cotatii de pret, contracte de vanzari si urmarire incasare
Furnizarea de rapoarte catre angajator cu privire la detaliile clientului, activitatea zilnica, comenzi, previziuni si competitie
Folosirea eficienta a timpului in resurselor
Job-ul este localizat in Bucuresti dar adesea apar calatorii in tara
Oferim un salariu fix bazat pe experienta si aptitudini plus comision din vanzari bazat pe rezultate

CERINTE

Candidatul ideal

Posibilitatea de a intelege notiuni tehnice
Experienta "cold aquisitions" (telefoane pentru a obtine intalniri)
Disponibilitate de a vizita potentiali clienti si parteneri
Abilitati de comunicare, prezentare si negociere
Experienta "soft skills" (abilitati de a sti ce intrebari sa pui ca sa poti construi solutia optima si ca sa mentii clientii aproape)
Creare oportunitati
Experienta si determinare in atingerea obiectivelor vanzarii (incheiere "deal", livrare si incasare)
Orientare catre client
Experienta in vanzari cu rezultate dovedite
Buna cunoastere a limbii engleze
Competente PC

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

Descriere companie
Global Logistic Systems activeaza in domeniul telecomunicatiilor din anul 2001. Societatea este importator si distribuitor de echipamente si servicii de telecomunicatii.
Dintre principalele marci de echipamente mentionez: Motorola, ICOM, Vertex Standard. Clientii companiei sunt atat organizatii guvernamentale cat si companii private.
website: www.gls.ro