REPREZENTANT TEHNIC VANZARI EUROPA - masini si utilaje

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si prezentarea echipamentelor tehnice comercializate;
- identificarea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din zona alocata;
- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii tehnice;
- activitati de ofertare, negociere si incheiere a contractelor;
- monitorizarea derularii contractelor si realizarea activitatilor post-vanzare (preluarea si rezolvarea problemelor de la clienti, urmarirea incasarilor, etc)
- asigurarea instalarii si service-ului utilajelor, atunci cand este cazul, in echipa cu inginerul de service.

CERINTE

- Experienta similara ca si inginer vanzari, de preferat vanzari de masini / utilaje. Experienta in vanzari de masini si utilaje pentru industria farmaceutica prezinta un avantaj. Este acceptata si experienta ca si inginer service.
- Disponibilitate a de a calatori in Europa, Turcia si Egipt, cu prioritate
- Studii in inginerie, de preferat automatica
- experienta in vanzari directe, ”business-to-business”;
- Limba engleza - nivel avansat
- persoana cu spirit de initiativa, deschis, orientat catre rezultate; abilitati de comunicare si negociere;
- permis de conducere B;

CV-urile pot fi trimise la: elena.gorea@abchumancapital.ro

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in timpul interviului.