Reprezentant Tehnic Service

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam Reprezentant Tehnic Service pentru clientul nostru, companie multinationala specializata in leasing operational si solutii de gestiune a parcului auto.

SCOPUL POSTULUI:

Reprezentantul tehnic service va asigura si va gestiona relatia cu partenerii agreati de catre Companie (retele de service specializate sau ateliere independente autorizate) in ceea ce priveste efectuarea operatiunilor de mentenanta si intretinere a vehiculelor din flota.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

1. Sa evalueze si sa administreze operatiunile de mentenanta pentru vehiculele Companiei, in concordanta cu planurile de mentenanta si cu solicitarile primite de la atelierele service.
2. Sa trateze si sa analizeze solicitarile de reparatie primite din partea partenerilor service agreati, atat in interesul Companiei, cat si al clientului.
3. Sa mentina o legatura permanenta cu partenerii service agreati, in scopul dezvoltarii relatiilor de colaborare cu acestia.
4. Sa asigure un echilibru intre minimizarea costurilor de reparatie si satsifactia si siguranta clientului in ceea ce priveste utilizarea vehicului.
5. Sa colaboreze permanent atat cu colegii din Dep. Opeartiuni, cat si cu cei din Dep. Comercial in scopul gestionariii eficiente a tuturor cazurilor.
6. Sa contribuie la imbunatatirea continua a imaginii Companiei in fata clientilor si a partenerilor printr-o atitudine profesionista si o reactivitate exemplara.

CERINTE

- Experienta anterioara in domeniul auto, de preferat pe partea de service;
- Cunostinte de baza de mecanica auto;
- Cunostinte bune de limba Engleza;
- Cunostinte excelente de Windows, MS Office, PowerPoint;
- Avantaj : studiile de specialitate in domeniul auto (de ex. Politehnica / Transporturi);
- Avantaj : experienta anterioara pe call-center sau front-office.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Tichete de masa
- Asigurare medicala

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si v¿¿rsat: 392.440 Lei
Nr. autoriza¿¿ie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autoriza¿¿ie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si v¿¿rsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro