Reprezentant relatii clienti

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

FLUX PROCESARE DOCUMENTE

- Asigura trierea documentelor primite de la beneficiar in functie de criteriile stabilite;

- Valideaza documentele oficiale prin stampilarea si semnarea acestora;

- Introduce in sistemul informatic datele clientilor din contracte;

- Verifica corectitudinea informatiilor introduse anterior de client in aplicatia de inregistrare on-line;

- Corecteaza erorile observate in momentul verificarii datelor;

- Pregateste plicurile pentru expedierea catre clienti /parteneri;

- Arhiveaza documentele conform procedurii de lucru in vigoare;

- Rezolva problemele aparute specifice activitatii departamentului;

- Intocmeste rapoarte conform solicitatarilor superiorului direct.

FLUX EMITERE/REINNOIRE CERTIFICATE

- Ofera informatii despre serviciile furnizate de companie persoanelor fizice si juridice care solicita certificate digitale;

- Rezolva sesizarile referitoare la functionarea si instalarea dispozitivului criptografic;

- Furnizeza detalii despre stadiul solutionarii problemelor semnalate de clienti;

- Contacteaza clientii ale caror documente sunt incomplete, in vederea obtinerii documentelor si informatiilor necesare;

- Programeaza clientii la sediul companiei in scopul identificarii necesare in procesul de emitere a certificatului digital;

- Verifica dosarul cu documentele necesare pentru identificare si datele continute de acestea;

- Realizeaza identificarea persoanelor fizice care solicita servicii de semnatura electronica;

- Opereaza in aplicatiile software din componenta platformei de emitere certificate digitale;

- Livreaza kit-ul fie personal catre clientul care vine la sediu pentru ridicarea lui, fie prin curier;

- Contacteaza telefonic clientii cu 15 zile inainte de expirare, conform portofoliului alocat;

- Primeste documentele necesare reinnoirii si le arhiveaza;

- Reinnoieste certificatele conform procedurii;

- Ofera informatii despre utilizarea certificatelor digitale;

CERINTE

- Studii superioare;

- Experienta minim 6 luni in posturi care presupun relationarea cu clientii;

- Cunostinte bune MS Office (Word, Excel), navigare internet;

- Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala;

- Capacitate de asimilare rapida a cunostintelor si de a prioritiza;

- Abilitatea de a procesa informatii din tabele si rapoarte;

- Responsabilitate, atentie la detalii;

- Abilitati de lucru in echipa.

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati