Reprezentant Medical Pentru Vanzari si PR

Ditaro International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea aparaturii medicale comercializate de S.C. Ditaro Int'l S.R.L.
- Sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari
- Colaboreaza cu Sales Manager si General Manager
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei
- Identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti
- Stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- Prezentarea si promovarea brandului la clientii companiei
- Supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor
- Executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- Intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- Monitorizarea activitatii concurentei
- Negociere si incheiere contracte

CERINTE

- Cunoasterea produselor si a caracteristicilor specifice domeniului medical reprezinta un avantaj substantial
- Studii superioare absolvite (Medicina / Farmacie);
- Experienta de minim 6 luni intr-un job medical;
- Cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- Limba engleza - nivel conversational si eventual limba italiana - nivel conversational dar nu este obligatoriu;
- Cunostinte minime si medii de marketing in domeniul medical
- Excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- Aspect profesional - business
- Putere de convingere;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- Rezistenta la stres;
- Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- 5% comision din vanzari
- Mediu de lucru profesionist
- Oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- Oportunitati de promovare
- Telefon mobil

Ditaro International SRL este o firma de vanzare si distributie echipamente medicale, cosmetice si de larg consum ca importator unic al unor branduri italiene cunoscute.
Echipa noastra se consolideaza impreuna cu noii angajati ai firmei si intentioneaza sa isi creeze o retea cat mai vasta pe teritoriul Romaniei.
Avantajul nostru il constituie: calitatea echipamentelor ofertate, mediul tanar in care desfasuram activitatea si organizarea strategica a activitatii.