Reprezentant medical

ITS Bio-Med SRL

RESPONSABILITATI

- identificarea și prospectarea clienților din spitale și clinici
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari
- colaboreaza cu Bussiness Manager
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- prezentarea si promovarea brandului la clientii companiei
- supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei
- negociere si incheiere contracte
- sustine prezentari de produs;
- participa la conferinte, congrese si simpozioane de specialitate

CERINTE

- Absolvent studii universitare;
- Experienta in promovare medicala si in relatiile cu spitalele publice - nu este obligatorie dar constituie un avantaj;
- Persoana responsabila,pozitiva si dornica sa invete produse/lucruri noi;
- Capacitatea de a lucra eficient atat in echipa cat si individual;
- Aptitudini interpersonale si de comunicare excelente;
- Cunostinte de operare in programele de baza din suita Microsoft Office;
- Capacitate de planificare si prioritizare, abilitati si experienta organizatorica;
- Orientare spre atingerea obiectivelor;
- Carnet conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- comision din vanzari
- abonament servicii medicale
- asigurare de viata si/sau accidente
- mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- oportunitati de promovare
- autoturism de servici, telefon mobil

Suntem dedicati distributiei echipamentelor si dispozitivelor medicale inovatoare de inalta calitate.
Prin furnizarea de servicii si echipamente medicale de inalta calitate avem viziunea de a deveni partenerul ideal pentru spitalele publice si private.